STRONA GŁÓWNA PARAFIA STRZAŁKÓW AKTUALNOŚCI OGŁOSZENIA KONTAKT

Szczęść Boże!

________________________________________________________

BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK

22 kwietnia A.D. 2018 Druhowie Strażacy z OSP Strzałków wjechali wieczorem do naszej miejscowości w pełnej gali iluminacji świetlnej i z dźwiękiem syren wspaniałego strażackiego samochodu pożarniczego Renault G230. Samochód został pozyskany z podgórskiej jednostki OSP Brody, położonej w niedalekiej odległości od Wadowic. Parafianie i mieszkańcy Strzałkowa, Małgowa i innych okolicznych miejscowości oraz okolicznych przysiółków doczekali się w końcu samochodu pożarniczego z prawdziwego zdarzenia. Pojazd ma wiele lat ale, jak nas zapewniają Druhowie, jest w pełni wartościowym samochodem pożarniczym, który znacząco podniesie bezpieczeństwo osób, zwierząt i mienia ale przede wszystkim zwiększy ochronę przeciwpożarową wspaniałego zabytku drewnianej architektury sakralnej z XVIII wieku, jakim jest nasz kościół, który jesteśmy w obowiązku zabezpieczyć dla następnych pokoleń. Miejmy nadzieję, że kiedyś naszą gminę będzie w końcu również stać na zakup nowego samochodu pożarniczego dla Strzałkowa.

Szczęść Boże Druhom Strażakom !

informacja i zdjęcia x4: Krzysztof Ostojski
pozostałe fot.: archiwum olx.pl